Teatr AVIS

"Energia, rozgrzana uczuciem, nasycona wolą, kierowana przez rozum kroczy pewnie i dumnie,
niczym poseł z ważną misją” 

Konstanty Stanisławski, Praca aktora nad sobą

TEATR AVIS powstał w 2000 roku w Nowej Soli. Zespół tworzą młodzi ludzie, dla których przestrzeń teatralna staje się miejscem odkrywania siebie i świata. Tutaj twórcy stawiają swe pierwsze kroki na scenie, uczą się podstaw pracy aktora, poprawnej dykcji, interpretacji teksu na scenie oraz improwizacji. Pracują nad świadomością własnego ciała, doświadczając różnych form teatralnych, takich jak: teatr plastyczny, tańca i ruchu czy pantominy.  Poznają zasady budowania małych i dużych form scenicznych. Są współtwórcami przedstawień teatralnych.

Od roku 2015 zespół funkcjonuje w Nowosolskim Domu Kultury, który objął mecenatem działalność teatru.

Większość produkcji teatralnych Avisu to pomysły autorskie, przygotowywane w licznej, nawet trzydziestoosobowej obsadzie. W sumie na swoim koncie teatr ma 20 przedstawień teatralnych. Członkowie zespołu uczestniczą w ważnych wydarzeniach teatralnych w Polsce /Andrychów, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Inowrocław, Łódź, Poznań, Szczecin, Wrocław, Zgierz, Zielona Góra/.

Wspólna praca twórcza jest dla członków grupy dużym wyzwaniem, ale również ogromną satysfakcją oraz radością ze wspólnie spędzonego czasu. To czas trudu, ale to również czas wyjątkowych przeżyć i wzruszeń.

Instruktor - Alicja Chyżak-Fitas (nauczyciel polonista z długoletnim stażem oraz instruktor teatralny, założycielka Teatru AVIS, autorka scenariuszy, reżyser przedstawień teatralnych)

Produkcje teatru Avis były doceniane i nagradzane na festiwalach i przeglądach teatralnych w Polsce, najważniejsze z nich to:

  • I , II miejsce oraz wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Arlekinada w Inowrocławiu
  • I , II miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Marcinek w Poznaniu
  • Grand Prix  Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego SOFFT w Szczecinie
  • Sześciokrotny Laureat Przeglądów Teatralnych Wojewódzkich
  • Nagroda dla Najlepszego Reżysera podczas Arlekinady
  • Nagroda Lubuskiego Kuratora Oświaty
  • Nagroda Wojewody Lubuskiego
  • Nagroda za dopracowaną inscenizację i pomysł podczas POKOT-u w Zielonej Górze
  • Nagroda Dyrektora Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu za reżyserię spektaklu

Najnowsze wydarzenia

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane
Tylko niezbędne