Big Band Nowosolski

Zespół występował w wielu miejscach w województwie lubuskim i dolnośląskim. Przez ostatnie  lata zagrał kilkadziesiąt koncertów, m.in. na Dniach Województwa Lubuskiego, Dniach Solan oraz podczas festiwalu Green Town of Jazz. Big Band Nowosolski obsługuje także imprezy prywatne i eventy.

  • zajęcia rozwijają muzykalność i podnoszą poziom wiedzy o muzyce jazzowej i rozrywkowej
  • zajęcia dla każdego, kto potrafi grać w stopniu przynajmniej podstawowym na jednym z instrumentów (saksofon, puzon, trąbka, fortepian, gitara, bas, perkusja)
  • zajęcia uczą pracy w grupie
  • próby odbywają się 2 razy w tygodniu

Big Band Nowosolski powstał 18 października 2008 roku przy Nowosolskim Domu Kultury. Obecnie tworzy go 20 muzyków pochodzących z Nowej Soli, Zielonej Góry i okolic. Część składu zespołu podchodzi do muzyki bardziej zawodowo (szkoły i studia muzyczne), część jest całkowitymi amatorami, co nie przeszkadza w tworzeniu coraz to lepszej marki zespołu.

Big band w swoim repertuarze posiada zarówno znane swingowe standardy z lat 30. i 40. jak i bardziej nowoczesną muzykę,  funkową czy nawet zahaczającą o pop i rock. 

Najważniejsze sukcesy:
- II miejsce i złote pasmo na XIX Międzynarodowym Festiwalu Big Bandów i Orkiestr Dętych w Ceska Kamenice w Czechach 2018
- srebrne pasmo na XVI Międzynarodowym Festiwalu Big Bandów i Orkiestr Dętych w Ceska Kamenice w Czechach 2015
- II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu 2014
- III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu 2013,- zdobywcy tytułu laureata Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Instrumentalnych PRO ARTE 2009,
- zdobywcy tytułu laureata Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Instrumentalnych PRO ARTE 2009,
- zdobywcy wyróżnienia na XIV Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu.

Kierownikiem muzycznym Big Bandu jest Kacper Wojtkowiak. 

 

Przy big bandzie istnieje również drugi - młodzieżowy skład, który kształci przyszłe zastępy big bandowych muzyków.

Koncertuje on niezależnie od pierwszego składu i uświetnia różne - głównie miejskie imprezy.

Najnowsze wydarzenia

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane
Tylko niezbędne