Malarstwo i rysunek

Zajęcia obejmują zestaw ćwiczeń malarskich i rysunkowych, w trakcie których uczestnicy w praktyce poznają podstawy kompozycji, wiedzy o kolorze, perspektywie, podstawowe gatunki: portret, pejzaż, martwą naturę.

  • zajęcia dla dzieci i młodzieży
  • w programie zajęcia z malarstwa, rysunku i podstaw projektowania
  • wszechstronny rozwój zdolnosci manualnych i wyobraźni
  • praca w kameralnych 10-osobowych zespołach
  • wykorzystywane techniki malarskie to tempery, akryl, olej, pastele ...

Uczestnicy realizują tematy zaproponowane przez instruktora co rozwija ich wyobraźnię, pobudza do myślenia, uwrażliwia na kolor, linię, kreskę, plamę i inne formy wyrazu artystycznego. Poznają rodzaje kompozycji, operują światłocieniem. Stosują szeroką gamę barwną dzięki czemu stają się świadomymi licznych możliwości, wrażliwymi na kolor twórcami. Tematy zajęć pobudzają do myślenia, pozwalają poznać siebie, swoje możliwości i marzenia. Uczestnicy w trakcie zajęć stają się wrażliwi na piękno, sprawni manualnie a przede wszystkim dobrze się bawią.

Małe Art Ty  (wiek: 6-9 lat)

Dla małych ludzi czekają wielkie formaty i moc kolorów, jesteśmy przygotowani na brudzenie się i radosną twórczość, sensoryczne doświadczenia sztuki, a to usłyszymy, rysujemy a to malujemy, powąchamy, tworzymy rzeźby. Zaczniemy od tworzenia krainy marzeń i naszych wyobrażeń. Techniki różnorodne, oby dotrzymały nam kroku.

 

Nastoletni Art Ty  (wiek: 10-15 lat)

Zaczynamy od rozgrzewki, rysunek, malarstwo, w kierunku rękodzieła artystycznego. Wzornictwo na obuwiu, koszulkach, tkaninach użytkowych, szkle, uzyskamy własnoręcznie robionymi szablonami, kartki na święta i okazje wyślemy autorskie. Elementy drewniane otrzymają nowe życie z naszych rąk. Podniesiemy poziom swojej wiedzy z historii sztuki.

 

Dojrzały Art Ty  (wiek od 18 lat)

Rysunek malarstwo będzie naszych punktem wyjścia, zadania na najbliższy czas to radość tworzenia, poszukiwanie swojego stylu i wypowiedzi artystycznej. Zaczniemy od rzeczy martwych i ich natury, ale portrety naszych milusińskich pupili są również mile widziane, możemy je uwiecznić. Wiosną zainteresuje nas też pejzaż nowosolski.

 

instruktor: Ewa Piechel

Nabór:

    Najnowsze wydarzenia