Obiecana Ziemia Obiecana

sala widowiskowa

105 minut   teatr tańca  

Przed spektaklem odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc Ukrainie (bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie NDK /  Internetowe e-wejściówki z powodów technicznych - 1 zł + opłata transakcyjna).

„Obiecana Ziemia Obiecana” Polskiego Teatru Tańca to absolutnie niezwykły spektakl, który daleko przekracza granice konwencji tradycyjnego teatru tańca. Artyści oferują widzom pełne spektrum swoich możliwości nie tylko tanecznych ale i aktorskich oraz wokalnych tworząc niezwykle bogate widowisko.

Przez 200 tysięcy lat naszej bytności na Ziemi dokonaliśmy rzeczy absolutnie wspaniałych i dobrych, ale również niewyobrażalnie złych. Wykluczenie, kiedyś znane jako selekcja naturalna stało się jedną z podstawowych zasad, rządzących naszym dzisiejszym światem. My, Homo Sapiens – jesteśmy rzeczywiście najbardziej rozwiniętym gatunkiem, który kiedykolwiek zasiedlał naszą planetę, ale zapomnieliśmy, że wraz z przywilejami idą w parze także obowiązki. Wciąż chętnie korzystamy z przywilejów, przyjmujących niekiedy karykaturalne formy takie jak wyzysk, niewolnictwo, rasizm, cenzura, dyskryminacja, prawo do stawiania się ponad innych i karania ich, deportacje i wiele, wiele innych. 

Próbując zrozumieć, dlaczego tak bardzo poniosła nas pycha i przekonanie o własnej omnipotencji, twórcy spektaklu patrzą na pojęcie wykluczenia nie tylko z punktu widzenia wykluczonych, ale przede wszystkim tych wykluczających. 

Spektakl Polskiego Teatru Tańca jest epicką opowieścią o naszych dziejach, czytanych jako odwieczna historia wykluczania — począwszy od Wielkiego Wybuchu, aż po 2019 od atomu do sztucznej inteligencji. Widzowie będą mieć okazję szczególnie blisko spojrzeć na Człowieka i jego działania w imię szeroko pojętych praw. W jakim momencie znaleźliśmy się dzisiaj? Czy w najwłaściwszym dla naszego gatunku? Czy mamy jeszcze czas? Czy jesteśmy w samym środku końca czasu?

A może nakłujmy ten balon, którego wszyscy uczepiliśmy się i fruniemy – bo czy naprawdę jesteśmy aż tak lepsi od tych, którzy zostali na ziemi? Co ujrzymy z wysokości? Obiecaną Ziemię Obiecaną czy odwróconą utopię?18.03.2022
19:00

Bilety:

bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NDK (wtorek-piątek w godz. 12.00-15.00) oraz pół godziny przed spektaklem.

Internetowe e-wejściówki z powodó technicznych - 1 zł + opłata transakcyjna.

W dniu spektaklu będzie zbiórka dla Ukrainy.