Koncert jubileuszowy - Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK

Hala sportowo-widowiskowa   Koncert  

70-lecie Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK – Koncert Jubileuszowy „A to Polska właśnie

Z okazji jubileuszu artyści zaprezentują nowosolskim widzom najpiękniejszy repertuar ze swojego 70 – letniego dorobku. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej Kultury Narodowej, Kultury przez duże K, każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce wykonania, czy to w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata.

Przepiękne stroje w jakich występują artyści Zespołu „ Śląsk ’’ swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów. Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz Juraja Kubanki, Władysława Stefanika i Jarosława Świątka – twórców potęgi i sławy Zespołu,, Śląsk”. W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów:,, Karolinka”, „Ondraszek”, „Hej te nasze góry” oraz tańców: „Taniec chustkowy”, „Krakowiak”, „Tańce górali podhalańskich” i wielu innych niezwykłych utworów.

Kolejny okrągły jubileusz Zespołu ”Śląsk” za kilka lat - świętujmy zatem razem z zespołem ten piękny jubileusz, warto skorzystać z nadarzającej się możliwości obcowania z tak wielką polską kulturą, kto wie, kiedy nastąpi następny raz w naszym mieście.

 

4.11.2023, godz. 19.00, Hala sportowo-widowiskowa

Organizator: Nowosolski Dom Kultury

Partnerzy wspierający:  Urząd Miejski w Nowej Soli, Powiat Nowosolski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli

 

Bilety:

Parter:

sektor F i G:  60 zł / 50 zł – dla posiadacza Nowosolskiej Karty Seniora

sektor F+ i G+:   100 zł / 80 zł – dla posiadacza Nowosolskiej Karty Seniora

sektor O:  120 zł / 100 zł – dla posiadacza Nowosolskiej Karty Seniora

 

Trybuna:

sektor A i E:  80 zł / 65 zł – dla posiadacza Nowosolskiej Karty Seniora

sektor B i D:  100 zł / 80 zł – dla posiadacza Nowosolskiej Karty Seniora

sektor C:  120 zł / 100 zł – dla posiadacza Nowosolskiej Karty Seniora04.11.2023
19:00

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane
Tylko niezbędne