Kobiety w muzyce klasycznej

sala widowiskowa

Zapraszamy na koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.

Motyw cyklu koncertów - Kobiety w muzyce klasycznej zogniskowany jest wokół twórczości najznakomitszych polskich kobiet kompozytorek i jedynego na świecie kobiecego duetu dyrygenckiego jaki tworzą Agnieszka Duczmal i Anna Duczmal – Mróz. Ukazanie szerokiego kontekstu kobiecej sztuki muzycznej uwypuklone zostanie poprzez zestawienie utworów polskich kobiet kompozytorek – Grażyny Bacewicz i artystek młodego pokolenia z opracowaniami na orkiestrę smyczkową najznakomitszej polskiej dyrygentki - Agnieszki Duczmal.

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

--
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus została założona w Poznaniu w 1968 roku przez Agnieszkę Duczmal, która jako pierwsza kobieta-dyrygent wystąpiła na scenie mediolańskiej La Scali.
Od 2009 roku drugim dyrygentem Orkiestry jest Anna Duczmal-Mróz; ów kobiecy duet dyrygencki czyni zespół ewenementem na skalę światową.
Orkiestra dokonuje regularnie nagrań dla Polskiego Radia – do chwili obecnej transmitowano setki koncertów oraz zarejestrowano ponad 10.000 minut muzyki, obejmującej repertuar od baroku do współczesności. 
W dyskografii Orkiestra ma ponad 50 wydawnictw płytowych. Prowadzi działalność koncertową w większości krajów europejskich oraz w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Kuwejcie, Tajwanie i Japonii, współpracując często ze światowej sławy solistami09.12.2022
19:00

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane
Tylko niezbędne