10.11.2020
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Mimo pandemii trwają zapisy do XXVII edycji największego przeglądu kolęd w Europie - Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Tegoroczna edycja uwzględniając przepisy epidemiczne, będzie miała zmieniony przebieg. I etap, który każdego roku gromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników będzie przeprowadzony w całości on-line.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza (na stronie http://mfkip.pl/rejestracja), a następnie pocztą lub za pomocą działającego w sposób prosty i intuicyjny specjalnego serwera przesłanie nagranego telefonem, aparatem lub kamerą występu.

Nagrany film musi być bez cięć i montażu. W przypadku solistów i duetów nagrać należy – dwie kolędy lub pastorałki, w przypadku większych form wokalnych – trzy kolędy lub pastorałki. Czas zgłoszeń upływa 30 listopada.

Przesłuchania eliminacyjne w Nowosolskim Domu Kultury są zaplanowane na 18 i 19 grudnia 2020 r.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat i śpiewają solo, w duetach, chórach, zespołach czy scholach.

Dotychczas zwycięzcy eliminacji przyjeżdżali na styczniowy finał do Będzina. Aby ograniczyć grupowanie i przemieszczanie się ludzi, finał tegorocznej edycji odbędzie się w dniach 7-10 stycznia w sześciu polskich miastach (poza Będzinem także w Bydgoszczy, Goleniowie, Lublinie, Warszawie i Wrocławiu), skąd uczestnicy będą łączyli się dzięki transmisji na żywo z jury zgromadzonym w Będzinie.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert Galowy (10 stycznia o 16.00). W większości złożą się na niego zarejestrowane wcześniej występy, ale jeśli będzie taka możliwość, do Będzina przyjedzie kilkoro laureatów.

Szczegółowe informacje, możliwość zgłoszenia i regulamin dostępne są na stronie www.mfkip.pl

Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.