Skarb wdowy Schadenfreude | Teatr Polska 2021

Nowosolski Dom Kultury

75 minut   młodzież i dorośli  

„Skarb wdowy Schadenfreude” reż. Lech Raczak

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

 

„Skarb wdowy Schadenfreude” to przedostatni legnicki spektakl Lecha Raczaka – legendy polskiego teatru alternatywnego, współtwórcy i wieloletniego szefa Teatru Ósmego Dnia.

Dyrektor Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy Jacek Głomb przyznał, że podróż z tym przedstawieniem w ramach Teatr Polska dedykuje właśnie zmarłemu w ubiegłym roku wybitnemu reżyserowi.

- Chciałbym, by opowiadana historia zrastała się z murami otoczenia, w którym gramy mówił Lech Raczak. (W Nowej Soli  scenografią spektaklu będzie Willa Alexandra Gruschwitza w parku Odry)

Sąsiedzka ciekawość często generuje plotki i niedomówienia. Czy telewizyjnej dziennikarce uda się rozwikłać tajemnice z przeszłości? Gdzie przebiega granica między prawdą a fałszem? A może wszystko jest po prostu legendą?

„Skarb wdowy Schadenfreude” to historia, jaka tuż po wojnie mogła się wydarzyć na każdym podwórku Dolnego Śląska. Ściągający zewsząd Polacy, próbujący ułożyć sobie życie na nowo, wprowadzają się do kamienicy. Nowi lokatorzy zdają sobie sprawę, że jedno z mieszkań pozostaje wciąż zamknięte. Rezyduje tam niemiecka wdowa, o której krążą sprzeczne informacje. Ciekawość sąsiadów rośnie. Rzecz idzie nie tylko o dach nad głową. Zamknięte lokum kusi tajemnicą. Ale jak się tam dostać? Zwłaszcza gdy ma się obok siebie ostrą konkurencję, a za sobą – niejasną przeszłość?

Przedstawienie zostanie zaprezentowane w plenerze (Willa Alexandra Gruschwitza) – niczym występ wędrownej trupy w dawnych wiekach, z muzyką na żywo, tańcem i piosenkami.

Spektakl prezentowany w ramach programu TEATR POLSKA.

Program TEATR POLSKA organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków   Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

__________________________________

Podczas wydarzeń organizowanych w Nowosolskim Domu Kultury obowiązują rozporządzenia i wytyczne właściwych Ministerstw i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ze względu na zagrożenie spowodowane wirusem SARS-CoV-2 na terenie NDK obowiązuje nakaz:

– zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki,

– zachowania dystansu społecznego w stosunku do innych osób oraz personelu,

– dezynfekcji dłoni przed wejściem na teren NDK.

 

Udział w wydarzeniu jest dopuszczalny pod warunkiem:

– braku niepokojących objawów chorobowych (podwyższona temperatura, katar, kaszel ...),

– braku kontaktu z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 lub osobami przebywającymi na kwarantannie.

Obowiązek zachowania wolnego miejsca na widowni między osobami nie dotyczy opiekuna z dzieckiem poniżej 13. roku życia, opiekuna osoby niepełnosprawnej oraz osób z jednego gospodarstwa domowego.19.09.2021
20:00