Kruk z Tower | Teatr Polska 2021

sala widowiskowa

90 minut   młodzież i dorośli  

„Kruk z Tower” reż. Aldona Figura

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Nastoletni Kostia po śmierci ojca żyje w konflikcie z matką. Wolny czas spędza przed komputerem, pała nienawiścią do świata i rodziny. Matka zaniepokojona jego stanem postanawia przeprowadzić niecodzienny eksperyment. Tworząc fałszywe konto na Facebooku, nawiązuje z synem kontakt, którego nie doświadcza w rzeczywistości. Wirtualna relacja pomiędzy Toffi a Krukiem z Tower przeradza się w szczerą rozmowę samotnych osób tęskniących za normalnością. Jednak czy ryzykowna gra, którą podejmuje matka, aby odzyskać syna, ma szansę przerodzić się w prawdziwą więź?

„Gdy czytałam tę sztukę, jakoś intuicyjnie czułam, że ta historia nie może się dobrze skończyć. Myślę, że widzowie oglądając spektakl, też to czują. Od pewnego momentu wiemy, że happy endu tutaj raczej nie będzie” – tak o tekście Andrieja Iwanowa mówi reżyserka przedstawienia Aldona Figura.

„Aldona Figura relacje między nimi buduje na niemal pustej scenie – by mógł wybrzmieć z jednej strony cały ból samotności, jaki rozdziera ich dusze, z drugiej chęć wyjścia z sytuacji, która ich paraliżuje, zamykając na to wszystko, co proponuje rzeczywistość za oknem, do stworzenia napięcia i dramatyzmu wystarczyć muszą dwa ruchome fotele i huśtawka.” (Wiesław Kowalski, teatrdlawszystkich.eu)

W spektaklu obok Konrada Szymańskiego  zobaczymy Katarzynę Herman - absolwentkę Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła z wyróżnieniem. Debiutowała w „Ożenku” w stołecznym Teatrze Powszechnym, z którym była związana w latach 1994-2008. W latach 2008-2011 aktorka Teatru Ateneum. Współpracowała z Teatrem Rozmaitości, Teatrem Studio i Teatrem Polskim w Warszawie. Ma na swoim koncie role w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia. Od 2020 roku aktorka etatowa Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy.

„Jeśli macie nastolatka w domu – zabierzcie go do teatru. Być może wrócicie do domu w pewnym takim milczeniu, ale warto ten koszt ponieść, bo spektakl choć dość bolesny, jest po prostu znakomity” (Rafał Turowski, rafalturow.ski)

Spektakl prezentowany w ramach programu TEATR POLSKA.

Program TEATR POLSKA organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków   Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

__________________________________

Podczas wydarzeń organizowanych w Nowosolskim Domu Kultury obowiązują rozporządzenia i wytyczne właściwych Ministerstw i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ze względu na zagrożenie spowodowane wirusem SARS-CoV-2 na terenie NDK obowiązuje nakaz:

– zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki,

– zachowania dystansu społecznego w stosunku do innych osób oraz personelu,

– dezynfekcji dłoni przed wejściem na teren NDK.

 

Udział w wydarzeniu jest dopuszczalny pod warunkiem:

– braku niepokojących objawów chorobowych (podwyższona temperatura, katar, kaszel ...),

– braku kontaktu z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 lub osobami przebywającymi na kwarantannie.

Obowiązek zachowania wolnego miejsca na widowni między osobami nie dotyczy opiekuna z dzieckiem poniżej 13. roku życia, opiekuna osoby niepełnosprawnej oraz osób z jednego gospodarstwa domowego.14.09.2021
19:00