Fabula Rasa - Polski Teatr Tańca

sala widowiskowa

90 minut  

Fabula rasa ” - działalność prozy Edwarda Stachury, muzyka Stanisława Moniuszki i tańca.

Polski Teatr Tańca; choreografia i koncepcja: Maciej Kuźmiński

muzyka: Zbigniew Kozub, Stanisław Moniuszko

 

TEN SPEKTAKL NIE JEST DO OGLĄDANIA. TEN SPEKTAKL JEST DO ODKRYCIA. CO JEST W NIM DO ODKRYCIA?

Między innymi to, że każdy spektakl jest zawsze tylko spektaklem. Spektaklem-opisem – czegoś co jest.
Spektaklem, w którym wszystkie gesty są tylko gestami.
I nigdy nie są tym, co – z mniejszym lub większym popisem – usiłują pokazać.

Ten spektakl jest opisem świata-który-powstał, czyli świata-który-nie-powstał, bo powstanie świata jest wiecznym powstawaniem świata.

Ja staję się w zetknięciu z Ty; stając się Ja, mówię Ty. Każde prawdziwe życie jest spotkaniem. Ten spektakl jest spotkaniem.

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów – doczesności i wieczności. Maciej Kuźmiński – twórca wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą – odkrywa fascynujące cechy indywidualności scenicznych i artyzmu formalnego tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Portretując kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa, sięga po pozornie odległe inspiracje – szkic literacki jednego z polskich „twórców przeklętych” Edwarda Stachury oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki.

 

Spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca, której organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy naukowej i organizacyjnej wspierający rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy sieci wybierają do partii repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i dostawców sieci tanecznych.

 14.11.2021
18:00

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane
Tylko niezbędne